Shtimi i like dhe komente për postimet në facebook

 1. Posto fotografi
  postoni foto

Shumica e tregtarëve në Facebook e dinë që postimi i fotove do të krijojë angazhim nga fansat.

Ne jetojmë në një botë vizuale – dhe me më shumë përdorues të Facebook se kurrë duke përdorur pajisje mobile për të skanuar burimet e tyre të lajmeve, postimet vizuale janë më të rëndësishme se kurrë.

Pse njerëzit (dhe bebet e syve të tyre) tërhiqen drejt përmbajtjes vizuale si fotografitë?

Sepse fotografitë dhe grafikat shpesh janë më të lehta për tu konsumuar – dhe zakonisht më argëtuese për tu ndarë.

 1. Pas-Plotësoni Mangësitë
  mbushë boshllëqet

Përdorni postimet e përfunduara – nëse doni të merrni komente për postimet tuaja!

Eshtë e qartë që njerëzit duan të kontribuojnë në këto lloj postimesh.

 1. Bëni Pyetje
  bëj pyetje

Ne shpesh krijojmë shumë angazhime në faqen Post Planner në Facebook duke bërë thjesht pyetje.

Nëse keni nevojë për frymëzim, shikoni Motorin tonë të Ideve të Statusit për sugjerime në lidhje me pyetjet, plotësimin e boshllëqeve, gjëra të vogla, citime dhe shumë lloje të tjera postimesh.

 1. Konkurset
  Shtoni sa me shume konkurse në facebook

Fitimi neper konkurse mund te rrisi ne menyre graduale dhe te shpejte audiencen.
Sot gjëja e madhe në lidhje me garat në Facebook është se shumica e rregullave janë eleminuar.

Ju nuk keni më nevojë ta vendosni konkursin tuaj brenda një aplikacioni të palës së tretë në faqen tuaj (megjithëse ka ende shumë arsye për të përdorur një aplikacion për të drejtuar konkursin tuaj).

Tani thjesht mund të postoni një azhurnim të statusit në faqen tuaj dhe t’u kërkoni fansave të Pëlqejnë ose të Komentojnë për të hyrë në konkurs.

Shumë e lehtë!

Tashme cdo gje vjen lehtesishte neper rrjetet sociale dhe mungesa e tyre sigurisht qe ndikon ne rritjen e audiences ne rast se suksesi eshte qellimi juaj kryesor. Cdo rrjet social sot eshte i nevojshem per te kryer reklama te ndryshme sic jane ad-s qe dalin neper cdo faqe. Facebook-u sot njihet si nder aplikacionet m,e te mira per te reklamuar nje produkt apo biznesin tuaj pasi me dhjetra miliona njerez jane ne perdorim te perditshem te tij.
E vetmja gje qe ju duhet te beni eshte te krijoni nje account Facebook-u i cili duhet te permbaj sa me shume informacione te detajuara te biznesit ose produktit tuaj, sa me shume foto profesionale dhe terheqese si dhe reklama nga me te ndryshme qe lidhen me kerkesat e klientave tuaj.
Ju duket disi e veshtire?
Pamm Studio ndodhet prane jush per kte arsye! Ne merremi me cdo detaj qe keni ju nevoj, cdo reklam ashtu sic e deshironi ju!
Per cdo gje mos ngurroni t ena kontaktoni tek rrjetet tona sociale!

Për më tepër informacion ju mund të klikoni në linkun përkatës (kliko këtu).
Mund të na ndiqni ose shkruani në rrjetet tona sociale: 
Facebook / Instagram / Linkedin / Twitter / Youtube / Google.maps
Ose na kontaktoni drejtpërdrejtë në numrin tonë +355 67 67 00 006 mob dhe whatsapp

Shënim: Tekst i shkruar dhe publikuar nga PAMM Studio e cila sipas ligjit për krijimtarinë dhe të drejtat e autorit rezervon të drejtat e autorit (copy right)

© PAMM Studio October 2023

Previous slide
Next slide

Më mbaj të informuar mbi të rejat më të fundit.

OfertA PAMM

Krijim faqe interneti

147 

nisur me

Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje!
Nëse keni pyetje, na kontaktoni