Renis Gjoka

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on email

Renis Gjoka – këngët dhe karriera artistike

Ҫfarë duhet të dini më shumë për karrierën e këngëtarit Renis Gjoka?

Renis Gjoka është rritur me muzikën. Kënga e ka shoqëruar që heret në fëmijëri. Talenti i tij duket se është i trashëguar  edhe nga Aleksandër Gjoka, xhaxhi i tij. Aleksandër Gjoka është edhe një ndër mbështetesit e tij më të mëdhenj.

Renis Gjoka karrierën e tij artistike si këngëtar për herë të parë zyrtarisht e ka nisur në  “Top Fest” në  edicionin e dytë, në vitin 2004 në moshën 17 vjeçare.

Përsa i përket formimit të tij artistik Renisi, ka nisur rrugëtimin fillimisht duke studiuar 8 vjet instrumentin e violinës e më pas duke u prezantuar edhe si këngëtar.

Renis Gjoka këngët dhe karriera artisitke. Ai ka qëndruar që në fillim besnik i shijeve të tij muzikore duke krijuar një identitet artistik që e ka veçuar që në daljet e para. Për gjate një dekadë Renis Gjoka ka realizuar hite si “Ajo”, “Dashuria ime ti”, “Mjegulla”, “Sot”, “I’a mbathim bashke”, të gjitha këngë të vlerësuara me çmime të shumta në kompeticione muzikore.

Nuk kanë munguar dhe bashkëpunimet me Aleksandër Gjokën siç është kënga “I njëjti do të mbetem”, e kënduar dhe kompozuar prej tyre.

Vokali i veçantë e energjia që përcjell e kanë kthyer Renis Gjokën në një nga këngetarët më të sukseshëm e më të kërkuar të momentit.

Kënga e tij e fundit u rendit menjëherë në “Top 10” në listës zyrtare të “Top Awards”. Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për albumin e tij, këngë e videoklipe, Renis Gjoka është një emër gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore.

Për më shumë ju mund ta ndiqni Renis Gjokën edhe në rrjetet e tjera sociale:

Youtube / Facebook / Twitter / Instagram / soundcloud   

Dhe së shpejti me faqen e tij zyrtare në VIP webRenis Gjoka këngët dhe karriera artistike

Më shumë postime në Portik.al

30 Thoughts on Renis Gjoka
  diegree
  29 Jan 2023
  10:32am

  viagra dulcolax 5mg beipackzettel It would be easy to read that as a statement of impending, further redundancies viagra prank porn Cell 1987; 48 417 428

  0
  0
  diegree
  30 Jan 2023
  3:07pm

  para que sirve nolvadex Now, in her heart, she has an instinctive fear of Physician, Half of this fear comes from the fear of Physician s unfathomable strength, and the other half is inexplicable, heart blood pressure medicines and she can t explain the reason

  0
  0
  bandar togel
  13 Feb 2023
  5:27pm

  Awesome! Its genuinely remarkable post, I have got much clear idea regarding from this post

  0
  0
  nontonia
  14 Feb 2023
  6:32pm

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!

  0
  0
  bambu4d login
  15 Feb 2023
  7:33pm

  naturally like your web site however you need to take a look at the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to tell the truth on the other hand I will surely come again again.

  0
  0
  bambu4d
  16 Feb 2023
  8:46am

  That’s good, but I still don’t understand the purpose of this page posting, no or what and where do they get material like this.

  0
  0
  slot online
  16 Feb 2023
  5:21pm

  For the reason that the admin of this site is working, no uncertainty very quickly it will be renowned, due to its quality contents.

  0
  0
  layarkaca21
  17 Feb 2023
  8:00am

  For the reason that the admin of this site is working, no uncertainty very quickly it will be renowned, due to its quality contents.

  0
  0
  togel singapore
  18 Feb 2023
  7:18pm

  I think this post makes sense and really helps me, so far I’m still confused, after reading the posts on this website I understand.

  0
  0
  bambutogel
  19 Feb 2023
  6:41pm

  very informative articles or reviews at this time.

  0
  0
  pengeluaran macau
  18 Mar 2023
  5:42pm

  I am truly thankful to the owner of this web site who has shared this fantastic piece of writing at at this place.

  0
  0
  bambubet
  19 Mar 2023
  5:08pm

  Awesome! Its genuinely remarkable post, I have got much clear idea regarding from this post

  0
  0
  bandar4d
  19 Mar 2023
  5:16pm

  Pretty! This has been a really wonderful post. Many thanks for providing these details.

  0
  0
  slot demo gratis
  19 Mar 2023
  8:14pm

  This is my first time pay a quick visit at here and i am really happy to read everthing at one place

  0
  0
  slot online
  20 Mar 2023
  9:32pm

  I just like the helpful information you provide in your articles

  0
  0
  prediksi hk
  22 Mar 2023
  2:55am

  I truly appreciate your technique of writing a blog. I added it to my bookmark site list and will

  0
  0
  kode syair sgp
  23 Mar 2023
  12:05am

  I truly appreciate your technique of writing a blog. I added it to my bookmark site list and will

  0
  0
  prediksi hk
  24 Mar 2023
  11:17pm

  I just like the helpful information you provide in your articles

  0
  0
  prediksi syair sdy
  24 Mar 2023
  11:19pm

  Good post! We will be linking to this particularly great post on our site. Keep up the great writing

  0
  0
  prediksi macau jp
  25 Mar 2023
  6:21pm

  I very delighted to find this internet site on bing, just what I was searching for as well saved to fav

  0
  0
  Bambu4d
  27 Mar 2023
  3:14am

  Good post! We will be linking to this particularly great post on our site. Keep up the great writing

  0
  0
  Darrylsmups
  28 Mar 2023
  8:11pm

  [url=http://lanoxintabs.monster/]digoxin coupon[/url]

  0
  0
  result china
  28 Mar 2023
  8:28pm

  That’s good, but I still don’t understand the purpose of this page posting, no or what and where do they get material like this.

  0
  0
  live draw japan
  28 Mar 2023
  9:09pm

  There is definately a lot to find out about this subject. I like all the points you made

  0
  0
  AshVuP
  30 Mar 2023
  12:30am

  [url=http://tamoxifena.online/]buy nolvadex tablets[/url]

  0
  0
  SamVuP
  30 Mar 2023
  2:44am

  [url=http://duloxetine.best/]cymbalta 30mg cost[/url]

  0
  0

Shkruani komentin tuaj

Më mbaj të informuar mbi të rejat më të fundit.