Shtimi i komenteve dhe like ne Instagram

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on email

Si t’i bëni njerëzit të komentojnë dhe te bëjn like ne Instagram: 6 këshillat tona pro!

Like ne Instagram dhe marrja e komenteve në postimin tuaj të fundit në Instagram nuk duhet të jetë e vështirë.
Ekzistojnë disa zakone që mund të krijoni kur postoni në burimin tuaj të Instagram menjëherë këtë minutë që do t’ju fillojë të merrni më shumë komente në Instagram se kurrë më parë.
Më poshtë, ne do të kalojmë mbi 6 këshilla dhe praktika të domosdoshme për strategjinë tuaj në Instagram për t’ju marrë më shumë komente në Instagram.
Rrini me ne ndërsa hedhim një vështrim të thelluar të secilës prej tyre, pse ato funksionojnë dhe disa këshilla për të filluar!

 1. Përgjigjuni komenteve tuaja
  Jo vetëm që është përgjigjja ndaj komenteve pasi ato vijnë me një gjë të sjellshme, por gjithashtu hap mundësi për më shumë komente!
  Së pari, kur njerëzit kalojnë pranë postimit tuaj në burimin e tyre në Instagram, ata do të shohin një numër më të lartë të komenteve në postim – përfshirë përgjigjet tuaja!
  Sa më i lartë të jetë numri, aq më i lartë është shansi që përdoruesit e rastësishëm të Instagram-it të ndalen dhe të hedhin një vështrim, dhe potencialisht të lënë një koment vetë.
  Së dyti, mund të krijoni një bisedë midis jush dhe njerëzve që komentojnë në postimin tuaj.
 2. Angazhimi Reciprok
  Kjo pak më shumë kohë, por është një taktikë e fuqishme kur afroheni se si të merrni komente në Instagram.
  Kur të keni ca kohë të lirë për të lënë mënjanë, futuni në llogarinë tuaj në Instagram dhe shikoni listën e përdoruesve që kanë bashkëvepruar me postimin tuaj të fundit me një pëlqim.
  Prekni në profilin e tyre në Instagram dhe lini disa pëlqime dhe të paktën një koment në postimin e tyre të fundit!
 3. Bëni kërkesë krijuese nga njerëzit që të komentojnë
  Mos kini frikë të bëheni krijues në lidhje me mënyrën se si u kërkoni njerëzve të lënë komente në postimet tuaja në Instagram. Ju mund të qëndroni me klasiken “lini një koment!” të shpejtë, por pse të mos e bëni të lehtë dhe argëtues?
 1. Bëni një Dhuratë në Instagram
  Duke folur për konkurset, ne bëmë studimin tonë kërkimor që tregon se dhuratat e Instagramit e rrëzojnë atë nga parku kur bëhet fjalë për fejesë.
  Kjo për disa arsye: 1) Njerëzit duan të fitojnë gjëra falas dhe 2) shumë konkurse në Instagram kanë rregulla që përfshijnë pëlqimin e postimit të dhuruar, ndjekjen e llogarisë dhe etiketimin e miqve të tyre në seksionin e komenteve.
 2. Organizoni një Instagram Takeover
  Marrjet në Instagram janë gjithashtu një mënyrë e mahnitshme për të marrë më shumë angazhim në postimet tuaja – veçanërisht nëse keni një mysafir me një ndjekës të pasionuar, të angazhuar tashmë!
  Një blerje ka përfitime reciproke. E ekspozon përmbajtjen ndaj audiencave të reja për të dy bashkëpunëtorët.
  Ftojini Njerëzit të Etiketojnë Miqtë
 3. Shumë njerëz duan të etiketojnë miqtë e tyre në përmbajtje qesharake ose ultra-relatable.
  Shtë një mënyrë që ata të krijojnë një lidhje me miqtë dhe familjen!
  Alsoshtë gjithashtu një mënyrë që ju të dilni para audiencave të reja që mund të shijojnë vërtet përmbajtjen tuaj. Kështu që,

Më shumë postime në Portik.al

4 Thoughts on Shtimi i komenteve dhe like ne Instagram
  https://kroger-feed.com/
  23 Jun 2022
  11:34pm

  Hello my family member! I want to say that this post is amazing, nice written and
  include approximately all significant infos.
  I’d like to peer more posts like this .

  0
  0
  guiltless
  1 Jul 2022
  1:58pm

  I һave to thank you for the efforts you’ve put in writing this website.

  I’m hoping to view the same high-gradе content ƅy you later on as weⅼl.
  In truth, your creative writing abilities has insρired me to ɡet my own site now 😉

  0
  0
  glorify
  2 Jul 2022
  7:43pm

  Hi, for aⅼl time i used to check webpage posts here early in the
  daylight, since i like to gain knowledge օf more and more.

  0
  0
  emphatic
  3 Jul 2022
  3:06am

  Hello there, jᥙst became alert to your blog through Google, and found that it is truly informative.
  I am going to watch оut for brussels. I’ll appгeciate if ʏou continue
  thіs in future. Numerous ⲣeople wіll be benefited from your writing.
  Cheers!

  0
  0

Shkruani komentin tuaj

Më mbaj të informuar mbi të rejat më të fundit.